„Poloneza czas zacząć”
Zgodnie z tradycją „Kwiatka” tegoroczni maturzyści wraz z zaproszonymi gośćmi, wspólnie bawili się na Balu Maturalnym i razem „witali” nadchodzącą maturę. W tym roku studniówki odbyły się w dębickich lokalach. Pierwsza 10 stycznia, kolejne 17 i 31 stycznia. W części oficjalnej balu miały miejsce okolicznościowe przemówienia oraz wręczenie kwiatów dyrekcji i wychowawcom.
„Poloneza czas zacząć…” – ten tradycyjny taniec udał się doskonale, ale w pozostałej części zabawy zdecydowanie dominowały karnawałowe rytmy. Wszyscy doskonale się bawili przy świetnie dobranej muzyce.
„Poloneza czas zacząć…” – ten tradycyjny taniec udał się doskonale, ale w pozostałej części zabawy zdecydowanie dominowały karnawałowe rytmy. Wszyscy doskonale się bawili przy świetnie dobranej muzyce.
Choć to jednak zabawa, wszyscy na sali zdawali sobie sprawę, że za niecałe 100 dni przystąpią do jednego z najważniejszych egzaminów w swoim życiu – matury.
Bal studniówkowy trwał do białego rana.
Z Comeniusem w Berlinie
W dniach 12-16 stycznia 2010 w szkole partnerskiej OSZ TIEM, Berlin Spandau miała miejsce piąta wizyta robocza projektu „Omac – Otwarte umysły dla aktywnego obywatelstwa” realizowanego przez naszą szkołę wraz z 8 szkołami partnerskimi z Bułgarii, Niemiec, Rumunii, Turcji i Włoch w ramach programu UE Comenius – Partnerskie Projekty Szkół. W spotkaniu roboczym w Berlinie uczestniczyło 39 osób (nauczycieli i uczniów), wśród nich 4 przedstawicieli Zespołu Szkół Nr 2:
dyrektor szkoły i nauczyciel historii – Joanna Dymitrowska
z-ca dyrektora szkoły i nauczyciel j. niemieckiego – Ewa Prasoł
koordynator szk. projektu i nauczyciel j. niemieckiego – Maria Wanat
współkoordynator projektu i nauczyciel j. angielskiego – Anna Wojcieszyn
Podczas spotkania podsumowano wyniki trwającego już drugi rok projektu i przedstawiono aktualny stan realizacji przez poszczególne szkoły partnerskie tegorocznych zadań, dotyczących tematyki wolności sumienia i religii. Zostały przedstawione m.in. wyniki wspólnej części ankiety, która została przeprowadzona wśród uczniów we wszystkich szkołach partnerskich.
(Zobacz wyniki ankiety uczniów z naszej szkoły przeprowadzonej wśród uczniów klasy 2b LO, 3b LO, 4CT i 4 DT)
W programie wizyty było również zwiedzanie najważniejszych zabytków Berlina, dzielnicy Spandau i siedziby Parlamentu niemieckiego mieszczącego się w historycznym budynku Reichstagu.
Spotkania z rodzicami
odbędą się w naszej szkole w o godzinie 16.30 w dniach:
- 1 lutego 2010 r. – klasy pierwsze LO i Technikum
- 2 lutego 2010 r. – klasy drugie LO, drugie Technikum i trzecie Technikum
- 3 lutego 2010 r. – klasy trzecie LO i czwarte Technikum
Konferencja klasyfikacyjna Rady Pedagogicznej
odbędzie się 25 stycznia (poniedziałek) 2010 r. o godzinie 16.30
I etap konkursu wiedzy o naszej szkole
21 stycznia 2010 r. odbył się w naszej szkole pierwszy etap konkursu wiedzy o Zespole Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Dębicy. Do konkursu przystąpiło 26 uczniów, którzy mieli do rozwiązania test składający się z 30 pytań. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą na temat historii szkoły, jej nauczycieli, uczniów oraz ważnych wydarzeń bieżących związanych ze szkołą. Najwięcej punktów zdobyli: Sebastian Kloc z kl. IbT, Krzysztof Kosiński z kl.IIat, Konrad Jaskot z kl.IIaLO.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy chęci, odwagi i dużej wiedzy o naszej szkole. Uczniom zakwalifikowanym do drugiego etapu, który odbędzie się 15 kwietnia 2010 roku, życzymy powodzenia.
Nad organizacją oraz prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali nauczyciele: Katarzyna Dziuk, Mariusz Matusik i Rafał Pragłowski.
Czwarta runda Międzyszkolnej Ligi Informatycznej –
kolejne sukcesy naszych informatyków
W poniedziałek – 19 stycznia została rozegrana czwarta runda Międzyszkolnej Ligi Informatycznej. Po raz trzeci nasi uczniowie okazali się nie do pokonania i zajęli wszystkie pierwsze miejsca zdecydowanie wyprzedzając inne szkoły tak w klasyfikacji indywidualnej jak i drużynowej we wszystkich rodzajach klasyfikacji.
Po trzech etapach w klasyfikacji indywidualnej w grupie A pierwsze trzy miejsca zajmują uczniowie naszej szkoły z klasy 2 AT: Mateusz Kraśniak, Bartłomiej Basztura i Dominik Bielatowicz. W klasyfikacji drużynowej w grupie A na 10 pierwszych miejsc 8 zajmują drużyny z naszej szkoły.
Również w klasyfikacji indywidualnej w grupie B pierwsze trzy miejsca zajmują uczniowie naszej szkoły z klasy 3AT: Mateusz Biały, Mateusz Nykiel, Wojciech Bal. W klasyfikacji drużynowej oraz indywidualnej w grupie B daje się odczuć, że inne szkoły oraz uczniowie postawili sobie za punkt honoru pokonać ZS Nr 2 w Dębicy, czego wynikiem jest fakt, iż miejsca drugie i trzecie zajmują obecnie uczniowie innych szkół.
W tych comiesięcznych zmaganiach biorą udział uczniowie pięciu szkół średnich powiatu dębickiego oraz powiatu ropczycko-sędziszowskiego. Była to trzecia z ośmiu rund rywalizacji.
Zobacz wyniki
Wielkie dzięki za XVIII Finał
Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
18 raz w Polsce, a 8 z dębickim „Kwiatkiem” zagraliśmy dla naszych najmłodszych. Tym razem naszym celem było doposażenie klinik onkologicznych w sprzęt specjalistyczny.
W ten niedzielny zimowy dzień zagraliśmy na dębickim Rynku, w DK Śnieżka, w Galerii Dębickiej, gdzie zorganizowana była loteria fantowa i licytacja przedmiotów przekazanych przez dębickie firmy i osoby prywatne. W tym roku dołączyło do nas CH Raj, w którym zorganizowaliśmy loterię fantową. Imprezy odbyły się również w gminnych domach kultury w Brzostku, Pustkowie Osiedlu, Jodłowej i Woli Żyrakowskiej. Pierwsze pieniądze na rzecz WOŚP przekazał osobiście pan Józef Chudy – wójt Gminy Czarna. Kolorowo było na stoku narciarskim w Stobiernej. Koncerty, licytacje i loterie fantowe oraz niezawodni wolontariusze stworzyli ten niepowtarzalny klimat. Dzięki temu zebrano olbrzymią sumę pieniędzy, za co dziękujemy wszystkim mieszkańcom Dębicy i powiatu dębickiego.
XVIII Finał WOŚP w Dębicy zakończyliśmy kwotą około 115 000 złotych (wciąż jeszcze liczymy pieniądze dostarczane do naszego sztabu ze zbiórek zorganizowanych w szkołach, instytucjach i firmach).
Ukłony kierujemy w stronę pani Joanny Dymitrowskiej – dyrektor Zespołu Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Dębicy, dzięki której sztab mógł pracować w „rodzimym gnieździe”. Dziękujemy 180 wolontariuszom, którzy od samego rana do późnego wieczora kwestowali na rzecz Orkiestry w ekstremalnych warunkach pogodowych (śnieg, deszcz i mróz nie dał im rady). Jeszcze raz wielkie dzięki wszystkim, którzy w tym dniu byli z nami.
Nie byłoby tego wielkiego grania bez pomocy władz Dębickiego Starostwa Powiatowego, Miasta Dębica, Miasta i Gminy Brzostek, Gmin: Czarna, Dębica, Jodłowa i Żyraków. To dzięki Nim oraz pracownikom Wydziału Edukacji, Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji, MOK-u oraz Gminnych Centrów i Ośrodków Kultury i Bibliotek udało się zorganizować ten „Gorący Finał”, mimo mroźniej i śnieżnej pogody. Za zaangażowanie i wielką pomoc stokrotne dzięki.
Podziękowania za wsparcie tego przedsięwzięcia kierujemy do następujących firm: Śnieżka, Olimp, Ventor, Arkus, Bank, Dezako, Drukarnia Millenium, Went-serwis, Galeria Dębicka, PBS, HenMar Sp z o.o., Pesam, BR Gaz, Dezako, Pepel, PSS Społem, Bratex, Wróbel–Druk, Pracownia Ceramiczna „Strzałka”, Zakłady Mięsne „Łukosz” o./Dębica, ZPM Drąg, Zakład Cukierniczy Ark-Pol, Alior-Bank, Dekor, Biuro Turystyczne Lucyna, Zakład Karny w Dębicy, Grupa NEGATYWNI, Salon kosmetyczny „Nowy Styl”, MG Projekt, Magia Druku, Indeo i Ryszardowi Murtasiowi (za kolejną już ikonę przekazaną na licytację) oraz Romanie Urban-Orłowskiej, Beacie Tyksińskiej, Janowi Michalikowi i Januszowi i Emilowi Wiktorom za wspaniałe orkiestrowe torty. Dziękujemy również wszystkim anonimowym osobom i firmom za wsparcie tej imprezy.
Na tegorocznym Finale po Dębicy jeździł bus orkiestrowy, który przygotowali i prowadzili Daniel Włodek i Jakub Korga. Po raz kolejny okazał się niezawodny i pomocny do przewozu sprzętu i wolontariuszy w różne miejsca kwesty.
Tegoroczne „Światełko do nieba” przygotowała Grupa Tancerzy Ognia „Draconica”, im też padający śnieg nie przeszkodził w pokazie, który zachwycił wszystkich zgromadzonych o 20.00 na Dębickim Rynku.
Serdeczne podziękowania dla Policji, Straży Pożarnej, Zespołu Opieki Zdrowotnej, Straży Miejskiej oraz Firmie Ochroniarskiej Tommax, dzięki którym było naprawdę profesjonalnie i bezpiecznie.
Dzięki hojności dębiczan, mieszkańców powiatu dębickiego i wszystkich, którym los chorych dzieci nie jest obojętny, udało się zebrać tak ogromną kwotę.
Już dziś zapraszamy na 19 Finał WOŚP wierząc, że będziecie z nami grać do końca świata i o jeden dzień dłużej.
Z pozdrowieniami – Szef Dębickiego Sztabu 18. Finału WOŚP – Małgorzata Burdzy oraz Sztab: Marta Sutkowska, Waldemar Zapór i Magdalena Kądzielawa – jako rachmistrz.
Sukces naszych Informatyków !!!
W grupie 35 osób zakwalifikowanych do finałów wojewódzkich VI Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego „Intersieć 2009/2010” znalazło się aż pięciu uczniów naszej szkoły:
Tomasz Wrona – klasa 4 AT z wynikiem 49 punktów.
Michał Kruczek – klasa 2 AT z wynikiem 47,5 pkt.
Paweł Jędrzejczyk – klasa 4 AT z wynikiem 46,5 pkt.
Paweł Jasica klasa – 2 AT z wynikiem 45,3 pkt.
Piotr Betlej klasa – 4 AT z wynikiem 43,6 pkt.
Tym samym nasza szkoła okazała się najlepszą szkołą ze wszystkich biorących udział w konkursie z terenu województwa podkarpackiego, ponieważ jako jedyna szkoła mamy aż pięciu finalistów.
Gratulujemy laureatom osiągnięcia tak wysokich wyników i życzymy dalszych sukcesów.
Mamy Internet bezprzewodowy!
Z Nowym Rokiem została uruchomiona w „Kwiatku” sieć WiFi. Dzięki temu w całej szkole można korzystać z bezprzewodowego Internetu. Wielu nauczycieli zgłaszało chęć wykorzystania Internetu podczas lekcji lub zajęć pozalekcyjnych. Również uczniowie posiadający laptopy, netbooki lub telefony komórkowe z siecią WiFi, będą mogli skorzystać z Internetu nawet podczas przerw na szkolnych korytarzach.
Bezprzewodowy Internet został sfinansowany z budżetu Rady Rodziców. Sieć wykonali nauczyciele – Marek Braun i Andrzej Zarychta.
VII Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych
W naszej szkole po raz siódmy odbył się Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Uczestnicy musieli wykazać się szczegółową wiedzą dotyczącą historii, geografii, kultury, polityki oraz życia codziennego Stanów Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii. Do konkursu przystąpiło 32 osóby, zarówno uczniowie III Liceum jak i Technikum.
Organizatorkami konkursu były anglistki Jolanta Kipa-Petyniak i Ewa Dziurzyńska.
Konkurs wygrała Dorota Tabor, uczennica kl.IIa LO, II miejsce zajęła Barbara Hunia z kl.IIIc LO, a III miejsce Damian Dereń z klasy IIe LO. Organizatorzy wyróżnili również Magdalenę Strzelczyk z kl.IIIc LO, Jakuba Sidora z kl.Ic LO, oraz Piotra Betleja z kl.IVaT. 6 stycznia laureaci otrzymali z rąk pani dyrektor Joanny Dymitrowskiej pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez wydawnictwa Longman i Egis. Zwycięzcy będą reprezentować naszą szkołę w konkursie powiatowym, organizowanym przez Zespół Szkół Ekonomicznych w Dębicy.
.
Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych rozstrzygnięty!
5 stycznia 2010 roku odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie szkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych, w którym wzięło udział 33 uczniów naszej szkoły. Najlepsze wyniki uzyskali:
I miejsce – Anna Kolak | klasa Ib |
II miejsce – Damian Dereń | Klasa IIeL |
III miejsce – Izabela Piotrowska | klasa |
IV miejsce – Konrad Warżel | klasa 3aT |
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów