NASI BADMINTONIŚCI W FINALE WOJEWÓDZKIM LICEALIADY!



https://kwiatek.edu.pl/nieaktualna/CMS/_kronika/2008_09/fotki/Warszawa/DSC07712_big.jpg

Nasi uczniowie
na wycieczce szkoleniowej
w Warszawie

W dniu 28 października 2008 r. grupa 40 uczniów naszej szkoły wzięła udział w szkoleniowej wycieczce do Warszawy.

Uczestnicy wycieczki zwiedzili Pałac Prezydencki (byli świadkami przygotowań do posiedzenia Rady Gabinetowej), gmach Sejmu RP, gdzie przyglądali się obradom sejmowym oraz Giełdę Papierów Wartościowych, gdzie m.in. zobaczyli salę notowań ciągłych.

Zobacz galerię zdjęć



XIX OLIMPIADA TEOLOGII KATOLICKIEJ
„Otoczmy troską życie”

Jak co roku nasza szkoła organizuje etap szkolny Olimpiady Teologii Katolickiej. Odbędzie się on 8 stycznia 2009 r. Wszystkich uczniów, chętnych do wzięcia udziału w tej Olimpiadzie prosimy o zgłaszanie się do katechetów do końca listopada. Regulamin i wiele innych informacji na: www.otk.pl

Zobacz literaturę


VII MISYJNA OLIMPIADA ZNAJOMOŚCI AFRYKI

Geografia, społeczeństwo, kultura i historia kontynentu oraz misji

20 października 2008 roku w naszej szkole odbył się I etap Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki. Wzięło w nim udział 33 uczniów.
Celem Olimpiady jest poszerzenie znajomości afrykańskiego kontynentu, w jego wymiarze geograficzno – historycznym, zwłaszcza w kontekście obecności tam naszych rodaków; najpierw ukazać bogactwo pracy ponad 900 aktualnie pracujących tam polskich misjonarzy, ambasadorów naszego kraju na Czarnym Lądzie, pomóc zrozumieć ludzi, wśród których żyją, z całym ich dorobkiem kulturowym i tradycją, a również integrować młodych ludzi wokół idei wychowania w duchu tolerancji, szacunku dla drugiego człowieka, bez względu na to, gdzie mieszka i jaki ma kolor skóry.

https://kwiatek.edu.pl/nieaktualna/CMS/_kronika/2008_09/fotki/Misyjna/Misyjna%201_big.jpg
https://kwiatek.edu.pl/nieaktualna/CMS/_kronika/2008_09/fotki/Misyjna/Misyjna_big.jpg

W etapie wojewódzkim reprezentować naszą szkołę będą: Wojciech Bal i Mateusz Biały (obaj z II A T). Kolejne miejsca zajęli: Edyta Bizoń (III B LO) i Sylwia Jajkiewicz (II D LO).Etap wojewódzki odbędzie się 12 stycznia 2009 roku.


ZaMATowany powiat Awans naszych szachistów do zawodów rejonowych



SPELLING  COMPETITION – VI SZKOLNY  KONKURS  ORTOGRAFICZNY Z  JĘZYKA  ANGIELSKIEGO

Dnia 6 listopada 2008, godz. 12.20 sala 19 – odbędzie się VI konkurs  ortograficzny   z  języka angielskiego – ‘SPELLING  COMPETITION’. Celem  konkursu  jest  sprawdzenie  wiedzy uczniów  z  zakresu  znajomości  zasad  pisowni  występujących  w  języku  angielskim.W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas I, II, III  oraz IV.Na zwycięzców czekają cenne nagrody. Zgłoszenia przyjmują nauczyciele języka angielskiego.


Dar Firmy Oponiarskiej DĘBICA S.A. dla naszej szkoły

W czwartek 23.10.2008 roku nasza pracownia elektroniczna przeżyła swój drugi już w tym roku renesans, po jej kapitalnym remoncie w minione wakacje. Do pracowni dotarł nowoczesny sprzęt pomiarowy o wartości 10 tys. złotych, który zakupiliśmy dzięki hojności Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. Objęła ona Patronat Główny XXXII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej organizowanej w naszym mieście w marcu przyszłego roku.

https://kwiatek.edu.pl/nieaktualna/CMS/_kronika/2008_09/fotki/Sprzet%20TC/IMG_1673_big.jpg
https://kwiatek.edu.pl/nieaktualna/CMS/_kronika/2008_09/fotki/Sprzet%20TC/IMG_1683_big.jpg

Zostało zakupionych 6 sztuk nowoczesnych oscyloskopów cyfrowych DS1022C firmy RIGOL oraz 5 sztuk multimetrów cyfrowych APPA 109N. Nowy sprzęt będzie służył podczas Olimpiady przy wykonywaniu zadań praktycznych przez uczestników, ale również w trakcie zajęć laboratoryjnych z przedmiotu: „Pracownia elektryczna i elektroniczna” przez uczniów technikum elektrycznego i elektronicznego naszej szkoły oraz podczas egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe dla zawodów technik elektryk i technik elektronik, który będzie przeprowadzany w naszej szkole.

Ale to nie koniec zakupów sprzętu pomiarowego do naszej pracowni, gdyż Firma Oponiarska Dębica S.A. deklaruje przekazanie kolejnych środków na zakup sprzętu potrzebnego do przeprowadzenia Olimpiady. Firmie Oponiarskiej bardzo dziękujemy za przekazane środki dzięki którym nasza pracownia staje się pracownią na miarę XXI wieku i skromnie liczymy na dalszą owocną współpracę.


Witamy  naszych miłych gości!

Herzlich willkommen!

Welcome!

https://kwiatek.edu.pl/nieaktualna/CMS/_kronika/2008_09/fotki/kwiatek_wizyta_big.jpg

W dniach 21-25.10. 2008 gościmy w naszej szkole 26 nauczycieli i 10 uczniów z Bułgarii, Niemiec, Rumunii, Turcji i Włoch. Wizyta jest jednym z działań projektu Unii Europejskiej Comenius – Partnerskie Projekty Szkół.

Goście będą pracować  wspólnie z naszymi nauczycielami i  uczniami nad opracowaniem zadań, które będziemy realizować w ciągu 2 lat trwania projektu dotyczącego Praw Człowieka. W programie wizyty jest m.in. zwiedzanie miasta, wizyta w Ratuszu i spotkanie z władzami Starostwa Powiatowego oraz zwiedzanie Krakowa.

Życzymy naszym gościom wspaniałego pobytu w Polsce i mamy nadzieję, ze atmosfera, którą im stworzymy, będzie dla nich potwierdzeniem naszej przysłowiowej polskiej gościnności. Cieszymy się, że po raz kolejny możemy być ambasadorami Polski i polskiej kultury.

Zobacz galerię zdjęć


Pola nadziei

https://kwiatek.edu.pl/nieaktualna/CMS/_kronika/2008_09/fotki/Rabatki_big.jpg

W tym roku nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiej Akcji „Pola Nadziei”. Nasi uczniowie, wolontariusze, przygotowali w październiku na trawniku przed budynkiem szkolnym rabaty, na których posadzili 1500 żonkili. Wiosną, po zakwitnięciu, wręczymy wszystkim ludziom dobrej woli kwiaty – w zamian za ofiarowane datki. Środki finansowe pomogą Stowarzyszeniu Dębickiego Hospicjum Domowego w sprawowaniu opieki nad chorymi. Wierzymy, że wszystkie kwiatki zostaną rozprowadzone wśród ludzi wielkiego serca, których nie brakuje w naszym szkolnym otoczeniu i całej Dębicy. W akcji wzięli udział wolontariusze z kl. I b LO i II cT.

Zobacz galerię zdjęć


Lekcja muzealna na Zamku w Łańcucie

https://kwiatek.edu.pl/nieaktualna/CMS/_kronika/2008_09/fotki/Lancut_big.jpg

W dniu 17 października kl. Ia liceum z polonistką, Panią Zofią Wiktor, brała udział w lekcji muzealnej dotyczącej dramatu antycznego na Zamku w Łańcucie. Wycieczka do Łańcuta i udział w lekcji z języka polskiego i historii stały się nowym doświadczeniem pozwalającym zwykłemu uczniowi oderwać się od tradycji i poznać świat życia bogów z innej, uwspółcześnionej perspektywy. Metoda pracy z lekturą Gravesa zapewniła świeżość i spontaniczność odbioru dzieła literackiego. Uczniowie weszli w rolę Aresa, Afrodyty, Heliosa, Hefajstosa, Hermesa i innych oraz w chór grecki. Lekcje prowadzone w sali zamkowej, w pięknej scenerii, dała nam możliwość improwizowania, była także świetną zabawą, realizacją nowych pomysłów i koncepcji związanych z trójkątem małżeńskim Afrodyty, Hefajstosa i Aresa.

Zobacz galerię zdjęć


Lekcja muzealna „Zwyczaje Żydów polskich”
na Zamku w Łańcucie

W dniu 17 października 22 uczniów klasy IIj Liceum Ogólnokształcącego, biorących udział w realizacji projektu „Przywróćmy pamięć” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego, uczestniczyło w lekcji muzealnej „Zwyczaje Żydów polskich”. Lekcja ta miała na celu wprowadzenie uczniów w tematykę zwyczajów i tradycji żydowskich od narodzin do śmierci, związanych ze świętami żydowskimi oraz codziennym życiem żydowskich mieszkańców miasteczek polskich w okresie międzywojennym.

https://kwiatek.edu.pl/nieaktualna/CMS/_kronika/2008_09/fotki/Lancut_2/Foto_2.jpg
https://kwiatek.edu.pl/nieaktualna/CMS/_kronika/2008_09/fotki/Lancut_2/Foto_3.jpg

Zadania do realizacji w ramach w/w projektu to: dbanie o cmentarz żydowski w Dębicy oraz miejsce rozstrzelania ponad 500 Żydów w lesie na Wolicy, stworzenie wystawy (w miarę możliwości albumu) fotograficznej o żydowskich mieszkańcach międzywojennej Dębicy, na podstawie zdjęć pochodzących z zakładu fotograficznego p. Stefanii Gurdowej, przeprowadzenie wywiadów z osobami uhonorowanymi odznaczeniami „Sprawiedliwy wśród narodów świata”, mieszkającymi w pobliżu Dębicy, prowadzenie kroniki podejmowanych zadań. Uczniowie realizują zadania projektu pod opieką nauczyciela historii i wiedzy o społeczeństwie p. Piotra Żaby.


Zawody szachowe o Mistrzostwo Zespołu Szkół nr 2

W dniu 21 października 2008 roku /wtorek/ odbędą się zawody szachowe o Mistrzostwo Zespołu Szkół Nr 2 w Dębicy. W zawodach mogą wziąć udział zarówno chłopcy jak i dziewczęta ze wszystkich klas naszej szkoły. Zgłoszenia przyjmują nauczyciele WF B. Bogacz i G. Szarek do poniedziałku. Turniej rozpoczynamy ogodzinie 14.00 w świetlicy szkolnej /sala nr 73/


Konkurs na najlepszą fotografię pt. „SPORT W OBIEKTYWIE”

Regulamin konkursu



Wojewódzkie spotkanie nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej

W dniu 15 października 2008 na uroczystym spotkaniu nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej, które miało miejsce w sali kongresowej hotelu „Nowy Dwór” w Świlczy, Wojewoda Podkarpacki i Podkarpacki Kurator Oświaty wręczyli siedmiu nauczycielom z naszej szkoły srebrne i brązowe MEDALE ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ.

https://kwiatek.edu.pl/nieaktualna/CMS/_kronika/2008_09/fotki/medale.jpg

Medal srebrny otrzymali:

Maria Lisowska

Ewa Prasoł

Krystyna Świerk

Maria Wanat

Medal brązowy otrzymali:

Marek Braun

Jarosław Markiewicz

Bożena Morawczyńska

Natomiast pani Małgorzata Burdzy otrzymała nagrodę „Nauczyciel wychowujący do wartości” przyznaną przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie.

Zobacz galerię zdjęć



Obchody Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole

Dzień Komisji Edukacji Narodowej obchodzono w naszej szkole w piątek 10 października. W tym dniu odbyła się uroczystość, podczas której zostały wręczone nauczycielom nagrody dyrektora szkoły. Nagrodzonych za swoją pracę zostało piętnastu nauczycieli. Oprócz dyrektora szkoły, pani Joanny Dymitrowskiej, wszystkim nauczycielom podziękował przewodniczący Rady Rodziców, pan Bolesław Pysz.

https://kwiatek.edu.pl/nieaktualna/CMS/_kronika/2008_09/fotki/Dzien%20Nauczyciela%2008/P1130721.JPG
https://kwiatek.edu.pl/nieaktualna/CMS/_kronika/2008_09/fotki/Dzien%20Nauczyciela%2008/P1130739_big.jpg

Z tej okazji grono pedagogiczne zrobiło sobie prezent weekendowym wyjazdem do Wiednia.

https://kwiatek.edu.pl/nieaktualna/CMS/_kronika/2008_09/fotki/Dzien%20Nauczyciela%2008/Wien.jpg
https://kwiatek.edu.pl/nieaktualna/CMS/_kronika/2008_09/fotki/Dzien%20Nauczyciela%2008/P1140007.JPG

V edycja powiatowego konkursu „Ochrona Przyrody na Podkarpaciu”

8 października 20008 w Zespole Parków Krajobrazowych w Krośnie odbyła się, V edycja powiatowego konkursu „Ochrona Przyrody na Podkarpaciu” przeznaczona dla uczniów szkół gimnazjalnych powiatu dębickiego. W konkursie wzięli udział uczniowie z 13 szkół. Po rozwiązaniu testów uczestnicy zobaczyli prezentację multimedialną przygotowaną przez pana Ignacego Bieleckiego – pracownika parku. Następnie przeszli ścieżką edukacyjną w Rezerwacie Przyrody Prządki oraz zwiedzili zamek w Kamieńcu. Podsumowaniem konkursu było ognisko integrujące młodzież i nauczycieli powiatu dębickiego. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz foldery Zespołu Parków Krajobrazowych, a laureaci nagrody ufundowane przez WFOŚ w Rzeszowie.

https://kwiatek.edu.pl/nieaktualna/CMS/_kronika/2008_09/fotki/Ochrona%20przyrody%20na%20podkarpaciu/konkurs_012_big.jpg
https://kwiatek.edu.pl/nieaktualna/CMS/_kronika/2008_09/fotki/Ochrona%20przyrody%20na%20podkarpaciu/konkurs_016_big.jpg
https://kwiatek.edu.pl/nieaktualna/CMS/_kronika/2008_09/fotki/Ochrona%20przyrody%20na%20podkarpaciu/konkurs_008_big.jpg
https://kwiatek.edu.pl/nieaktualna/CMS/_kronika/2008_09/fotki/Ochrona%20przyrody%20na%20podkarpaciu/konkurs_017_big.jpg

Laureatami zostali:
I miejsce – Paulina Pierzchała z Miejskiego Gimnazjum Nr 2 w Dębicy
II miejsce – Łukasz Radziszewski z Miejskiego Gimnazjum Nr 1 W Dębicy III miejsce – Sebastian Łapa z Gimnazjum w Korzeniowie

https://kwiatek.edu.pl/nieaktualna/CMS/_kronika/2008_09/fotki/Ochrona%20przyrody%20na%20podkarpaciu/konkurs_020_big.jpg
https://kwiatek.edu.pl/nieaktualna/CMS/_kronika/2008_09/fotki/Ochrona%20przyrody%20na%20podkarpaciu/konkurs_022_big.jpg

 


Rekolekcje dla maturzystów

W dniach 5-7 X.2008 roku z inicjatywy naszego katechety ks. Ireneusza, odbyły się zamknięte rekolekcje dla młodzieży z klas maturalnych naszej szkoły. Na prawie trzy dni oderwaliśmy się od szarej codzienności, by w przepięknym ośrodku formacyjno-rekolekcyjnym Diecezji Tarnowskiej Arka w Gródku nad Dunajcem, zastanowić się nad swoim życiem, umocnić szkolne przyjaźnie, pogłębić wiarę i więź z Kościołem oraz poprosić Boga o pomoc na ścieżkach życia, którymi przyjdzie nam podążać.

https://kwiatek.edu.pl/nieaktualna/CMS/_kronika/2008_09/fotki/Rekolekcje/P1010887_big.jpg
https://kwiatek.edu.pl/nieaktualna/CMS/_kronika/2008_09/fotki/Rekolekcje/big.jpg

Rekolekcje były dla nas czasem zbliżenia się do Pana Boga. Spotykaliśmy się na wspólnych nabożeństwach, Mszach świętych, konferencjach o tematyce tak ważnej dla młodego pokolenia. Znalazł się czas na grę w piłkę, wypoczynek na łonie tak pięknej w tym miejscu przyrody. Pojednaliśmy się też z Chrystusem w konfesjonale, a wieczór pytań, które zadaliśmy rekolekcjoniście anonimowo na kartkach, rozjaśnił nam wiele wątpliwości i trudności w wierze i moralności chrześcijańskiej.


Przygotowania do XXXII Ogólnopolskiej Olimpiady
Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej

1 października 2009 r. przyjechali do nas goście z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie – przewodniczący Komitetu Głównego XXXII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej, dr inż. Bogusław Wiśniewski. Towarzyszyli mu dr inż. Krzysztof Oprzętkiewicz, dr inż. Lucjan Miękina oraz dr inż. Michał Daszczyszak.

Była to pierwsza wizyta robocza, podczas której Komitet Główny Olimpiady spotkał się z jej Komitetem Organizacyjnym. Organizatorami Olimpiady, której XXXII edycja odbędzie się w marcu 2009 r., są:

  • Zespół Szkół Nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Dębicy,
  • Centrum Kształcenia Praktycznego w Dębicy,
  • Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy.
https://kwiatek.edu.pl/nieaktualna/CMS/_kronika/2008_09/fotki/olimp_2.JPG
https://kwiatek.edu.pl/nieaktualna/CMS/_kronika/2008_09/fotki/olimp_1.JPG

Goście oglądali bazę lokalową oraz techniczną naszych placówek oświatowych i wspólnie z Komitetem Organizacyjnym podjęli wstępne, ale bardzo znaczące, zarówno dla przebiegu Olimpiady jak i naszej szkoły, decyzje.

Historia Olimpiady sięga 1973 r. Do tej pory uczestnicy zmagali się w dwóch grupach tematycznych: elektrycznej oraz elektronicznej, W chwili obecnej Komitet Główny Olimpiady zdecydował się na zwiększenie liczby grup, dodając telekomunikację, automatykę i mechatronikę. Stanowi to dla nas ważne wyzwanie, gdyż liczba uczniów uczestniczących w zmaganiach wzrośnie dwukrotnie. Nagrodami dla finalistów jest indeks na dowolną uczelnię techniczną w Polsce oraz nagrody rzeczowe.