„Poloneza czas zacząć”

Zgodnie z tradycją „Kwiatka” tegoroczni maturzyści wraz z zaproszonymi gośćmi, wspólnie bawili się na Balu Maturalnym i razem „witali” nadchodzącą maturę. W tym roku po raz pierwszy studniówki odbyły się w dębickich lokalach. Pierwsza 10 stycznia, kolejne 17 i 31 stycznia.
W części oficjalnej balu miały miejsce okolicznościowe przemówienia oraz wręczenie przez młodzież kwiatów dla dyrekcji i wychowawców.

https://kwiatek.edu.pl/nieaktualna/CMS/_kronika/2008_09/fotki/Studniowka/DSC_0068_big.jpg
Dyrekcja, wychowawcy i grono pedagogiczne
https://kwiatek.edu.pl/nieaktualna/CMS/_kronika/2008_09/fotki/Studniowka/DSC_0025_big.jpg
                                                Rozpoczęcie studniówki, krótkie przemówienie

„Poloneza czas zacząć…” – ten tradycyjny taniec udał się doskonale, ale w pozostałej części zabawy zdecydowanie dominowały karnawałowe rytmy. Wszyscy doskonale się bawili przy świetnie dobranej muzyce.

https://kwiatek.edu.pl/nieaktualna/CMS/_kronika/2008_09/fotki/Studniowka/DSC_0041_big.jpg
Tradycyjny polonez czas zacząć
https://kwiatek.edu.pl/nieaktualna/CMS/_kronika/2008_09/fotki/Studniowka/DSC_0075_big.jpg
Polonez z dyrekcją i gronem pedagogicznym
https://kwiatek.edu.pl/nieaktualna/CMS/_kronika/2008_09/fotki/Studniowka/DSC_0078_big.jpg
Wychowawcy ze swoimi uczniami
https://kwiatek.edu.pl/nieaktualna/CMS/_kronika/2008_09/fotki/Studniowka/DSC_0047_big.jpg
Rock and roll (włączony do tradycyjnego poloneza)

Każda klasa miała również swoje „5 minut” aby podziękować wychowawcom za trud i starania wniesione w ich naukę. Nie zabrakło wzruszeń i wspólnych sesji zdjęciowych.

https://kwiatek.edu.pl/nieaktualna/CMS/_kronika/2008_09/fotki/Studniowka/DSC_0073_big.jpg
Koniec poloneza uczniów
https://kwiatek.edu.pl/nieaktualna/CMS/_kronika/2008_09/fotki/Studniowka/DSC_0109_big.jpg
Dyrekcja, grono pedagogiczne z przedstawicielami Rady Rodziców

Choć to jednak zabawa, wszyscy na sali zdawali sobie sprawę, że za niecałe 100 dni przystąpią do jednego z najważniejszych egzaminów w swoim życiu – matury.
Bal studniówkowy trwał do białego rana.

Zobacz galerię zdjęć

Poznaj historię naszej szkoły

Na witrynie szkoły, w zakładce menu „Wydarzenia”, pojawiła się nowo opracowana Historia Szkoły. Obejmuje ona wydarzenia od momentu powstania naszej szkoły aż do chwili obecnej. Dodatkowym atutem jest duża ilość zdjęć i ciekawy sposób prezentacji. Jej opracowanie było możliwe dzięki pomocy naszych nauczycieli. Szczególne podziękowania kierujemy do Pani dyrektor Joanny Dymitrowskiej, Pani Zofii Wiktor oraz Pana Marka Brauna za cenne wskazówki i pomoc w tworzeniu tej internetowej kroniki „Kwiatka”. Zapraszam do jej oglądania.


Zmiana terminu konkursu matematycznego
„Z matematyką na co dzień”

Informujemy wszystkich zainteresowanych, że konkurs matematyczny dla uczniów szkół gimnazjalnych „Z matematyką na co dzień” zaplanowany na dzień 3 marca 2009 roku odbędzie się  6 marca 2009 roku o godz. 11:00 podczas Dni Otwartych Szkoły. Za zmianę terminu przepraszamy. Informujemy również, że uczestników można zgłaszać mailem na adres konkurs_kwiatek@op.pl lub przed rozpoczęciem konkursu.

Regulamin konkursu

IV Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego dla
Gimnazjów Miasta i Powiatu Dębica
„DEUTSCH MEIN STECKENPFERD”

Serdecznie zapraszamy gimnazjalistów  na „IV Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego dla Gimnazjów Miasta i Powiatu Dębica”.
Konkurs odbędzie się w naszej szkole 2 marca 2009 r. o godzinie 9.30.
Uroczyste rozdanie nagród będzie miało miejsce 6 marca 2009 r. podczas
Dni Otwartych Szkoły.
Zgłoszenia proszę kierować na adres szkoły
do pani Małgorzaty Świstak i pani Agnieszki Misiury.
Na wszystkich uczestników czekają nagrody. Zapraszamy i życzymy sukcesów

Zobacz regulamin konkursu
Pobierz zgłoszenie

Szkolny konkurs plastyczny
„Kraje niemieckojęzyczne w moich oczach” – rozstrzygnięty

Dnia 22 stycznia 2009 o godz, 10.30 w sali języka niemieckiego nr 42 odbyło się ogłoszenie wyników szkolnego konkursu plastycznego na temat: „Kraje niemieckojęzyczne w moich oczach”. Do konkursu zgłosiło się 19 uczniów naszej szkoły.

Jury – członkowie Przedmiotowego Zespołu Języka Niemieckiego – oceniało przede wszystkim estetykę wykonania pracy oraz oryginalność pomysłu.

Przyznano dwa pierwsze miejsca. Dla zespołu: Joanna Kozdraś, Katarzyna Wójcik oraz Daria Szerszeń z kl. II c LO oraz ex aequo dla Katarzyny Micek z kl. II d LO.

Nagrodę za I miejsce dla Katarzyny Micek wręcza Pani dyrektor Joanna Dymitrowska
                                          Pierwsze miejsce ex aequo dla zespołu: Joanna

Drugie miejsce zdobyła Dorota Klabacha z kl. Id LO oraz Sylwia Para z kl. I c LO ex aequo. Trzecim miejscem nagrodzono również dwie prace – zespołu: Anna Grzyb, Bernadeta Kazana, Anita Pazdan oraz Renata Tulik z kl.III b LO oraz Kamila Kleszcza z kl.I aT.

Drugie miejsce zdoby ex aequo Sylwia Para…
… i Dorota Klabacha


Ponadto wyróżnienia otrzymali: Anna Radwańska z kl. II a LO, Alicja Golecz kl. II d LO, Natalia Gierczak z kl. I d LO, Daniel Tabas z kl.II a LO oraz Łukasz Krypel z kl. IaT.

Pani dyrektor Joanna Dymitrowska wraz z Jury konkursu: Panią wicedyrektor Ewą Prasoł i Panią Urszulą Świstak

Pani dyrektor Joanna Dymitrowska podziękowała wszystkim uczestnikom za ich zaangażowanie i twórczy wysiłek oraz wręczyła dyplomy oraz nagrody rzeczowe wszystkim uczestnikom.

Konkurs z roku na rok cieszy się coraz większa popularnością, uczestnicy prześcigają się w oryginalnych pomysłach, a sale języka niemieckiego bogacą się nowymi dekoracjami. Prace konkursowe wystawiane są również na stoisku języka niemieckiego podczas obchodów Dnia Patrona Szkoły, przez co prezentowane są szerszej publiczności. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na kolejnej edycji w następnym roku!

Koordynatorkami konkursu były panie Urszula Świstak i Izabela Bobulska

Zobacz galerię zdjęć



Opłatek parafialny w naszej szkole

W rozpoczynającym się właśnie nowym roku mieliśmy zaszczyt być organizatorami wzruszającej uroczystości. 14 stycznia 2009 r. odbył się w naszej szkole  opłatek parafialny. Wzięli w nim udział pracujący i emerytowani nauczyciele oraz dyrektorzy szkół z terenu parafii, księża oraz siostry katechetki. Władze powiatu reprezentował pan starosta Władysław Bielawa.

Dyrekcja ZS nr 2 i Dyrekcja CKP

 

Msza święta koncelebrowana

 


Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą  koncelebrowaną w kościele pod wezwaniem Świętego Ducha. Odprawili ją księża pracujący w parafii oraz kapłani, którzy kiedyś uczyli w naszej szkole. Przewodniczył   ksiądz profesor Ireneusz Stolarczyk, Diecezjalny Asystent Akcji Katolickiej.

Po mszy świętej uczestnicy udali się do  szkoły na dalsze świętowanie. W imieniu organizatorów powitali ich dyrektor szkoły Pani Joanna Dymitrowska oraz dyrektor CKP Pan Jacek Ochab.

Pani dyrektor Joanna Dymitrowska i pan dyrektor Jacek Ochab witają gości

 

Misterium bożonarodzeniowe w wykonaniu naszych nauczycieli

 

W pięknej i nastrojowej scenografii  zebrani obejrzeli część artystyczną. Była ona połączeniem nowoczesności i  tradycji: po odczytaniu prologu przez p. dyrektor zebrani obejrzeli prezentację, ukazującą piękno i złożoność stworzonego przez Boga świata. Następnie obejrzeli misterium bożonarodzeniowe w wykonaniu nauczycieli, którym towarzyszył szkolny zespół muzyczny. Ta część bardzo podobała się gościom. Dali temu wyraz w swoim wystąpieniu ksiądz prałat Józef Leśniowski oraz pan Starosta.

Po części artystycznej głos zabrał starosta Pan Władysław Bielawa

 

Oraz ksiądz prałat Józef Leśniowski

 



Dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń było kolejnym punktem programu. Po poczęstunku, na który składały się tradycyjne wigilijne potrawy, wszyscy wspólnie śpiewali kolędy.

Nasi goście

 

Wszyscy łamali się opłatkiem

 



 

Wspólne kolędowanie

 

… i dalszy ciąg kolędowania

 


Uroczystość była naprawdę wzruszająca, a panująca atmosfera serdeczna i pełna wzajemnej życzliwości. W jej organizację zaangażowanych było wiele osób: scenografię opracowały i przygotowały panie Iwona Sokołowska-Kupiec oraz Tamara Sudoł. Prezentację od strony wizualnej przygotował pan Marek Braun, zaś od strony technicznej nauczyciele CKP. Scenariusz części artystycznej jest dziełem pana Jarosława Markiewicza, a wykonawcami byli: panie Agnieszka Misiura, Iwona Sokołowska-Kupiec, Tamara Sudoł, Ewa Prasoł, Małgorzata Goclon, panowie Jarosław Markiewicz i Waldemar Zapór oraz ksiądz Ireneusz Paluch. Oprawę muzyczną przygotował Pan Jarosław Wodzień wraz ze zespołem szkolnym „The Flowers” Na fotografiach całość uwieczniła pani Małgorzata Świstak a sfilmował uczeń kl. IIaT – Rafał Braun.

Oczywiście nie obyło się bez wydatnej pomocy naszych uczniów oraz ich rodziców, których duże zaangażowanie zasługuje na podkreślenie i uznanie.

Zobacz galerię zdjęć


Wywiadówki

odbędą się w dniach 20,21,22 stycznia 2009 r. o godz. 16.30

Konferencja klasyfikacyjna Rady Pedagogicznej

odbędzie się 19 stycznia 2009 r. o godz. 16.30


Wielkie dzięki za XVII Finał
Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

17 raz w Polsce, a 7 z dębickim „Kwiatkiem” zagraliśmy dla naszych najmłodszych. Tym razem naszym celem była wczesna diagnostyka schorzeń onkologicznych u dzieci.

Zobacz galerię zdjęć

W ten niedzielny zimowy dzień zagraliśmy na dębickim Rynku, w Galerii Dębickiej, gdzie zorganizowana była impreza pod hasłem „Galeria Dębicka pomaga chorym dzieciom”, DK Śnieżka. Wypełniły się również trybuny hali MOSiR, lodowiska oraz sale w gminnych domach kultury w Brzostku, Pustkowie Osiedlu, Jodłowej i Woli Żyrakowskiej. Kolorowo było na stoku narciarskim w Stobiernej. Koncerty, licytacje i loterie fantowe i niezawodni wolontariusze stworzyli ten niepowtarzalny klimat. Dzięki temu zebrano olbrzymią kasę. Za to właśnie dziękujemy wszystkim mieszkańcom Dębicy i Powiatu Dębickiego.

Zakończyliśmy XVII finał kwotą około 120 217,83 zł (wciąż jeszcze czekamy na darczyńców i liczymy już zebrane datki). Pieniądze te trafiły ze zbiórki do puszek wolontariuszy, bezpośrednio do sztabu bądź też zostały przekazane podczas licytacji i loterii.

Ukłony kierujemy w stronę pani Joanny Dymitrowskiej – dyrekor Zespołu Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Dębicy, dzięki której sztab mógł pracować w „rodzimym gnieździe”. Dziękujemy 130 wolontariuszom, którzy od samego rana do późnego wieczora pracowali na rzecz Orkiestry. Pod Galerią Dębicką graliśmy od godziny 12.00 do 18.00. Miło nam poinformować, że cały program imprezy został przygotowany przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły, a imprezę poprowadzili pani Małgorzata Świstak i pan Jarosław Markiewicz. Jeszcze raz wielkie dzięki.

Zobacz galerię zdjęć

Dziękujemy Zarządowi CD LOCUM właścicielom Galerii Dębickiej, która wylicytowała za kwotę 10.000 zł „Złote Serduszko” oraz Fabryce Farb i Lakierów Śnieżka za przekazanie 10.000 zł na konto fundacji, otrzymując od dębickiego Sztabu mapę Polski z autografem Jurka Owsiaka.

Nie byłoby tego wielkiego grania bez pomocy władz Dębickiego Starostwa Powiatowego, Miasta Dębica, Miasta i Gminy Brzostek, Gmin: Czarna, Dębica, Jodłowa i Żyraków. To dzięki Nim oraz pracownikom Wydziału Edukacji, Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji, MOK-u, MOSiR-u oraz Gminnych Centrów i Ośrodków Kultury i Bibliotek udało się zorganizować ten „Gorący Finał”, mimo mroźniej pogody. Za zaangażowanie i wielką pomoc stokrotne dzięki.

Zobacz galerię zdjęć

Podziękowania za wsparcie tego przedsięwzięcia kierujemy do następujących firm: Galeria Dębicka, Śnieżka, Ventor,, Bank PBS, TS Wisła Kraków, Autozbyt, Pesam, BR Gaz, Dezako, Pepel, PSS Społem, Bratex, Wróbel – Druk, Pracownia Ceramiczna „Strzałka”, MONIS, Sklep zoologiczny „Delfin”, MTM, BanKorBet, ZPM Miraż, Łukosz o./Dębica, ZPM Drąg, Ark – Pol, Hydrobud, Zakładom Mięsnym – „Profi”, Ranczo „Hucułek” oraz Romanie Urban-Orłowskiej, Beacie Tyksińskiej, Janowi Michalikowi i Januszowi i Emilowi Wiktorom, Zbigniewowi Szymaszkowi i Ryszardowi Murtasiowi /za kolejną już ikonę przekazaną na licytacje/. Dziękujemy również wszystkim anonimowym osobom i firmom za wsparcie tej imprezy.
Na tegorocznym Finale po Dębicy jeździł bus orkiestrowy z przygotowanym pokazem laserowym i efektami świetlnym, który przygotowali i prowadzili Daniel Włodek i Jakub Korga.

Tegoroczne „Światełko do nieba”, niezwykle oryginalne i widowiskowe, przygotowała Grupa Tancerzy Ognia „Draconica” z towarzyszeniem zespołu „Dzieci Jednego Boga”.

Serdeczne podziękowania dla Policji, Straży Pożarnej, Zespołu Opieki Zdrowotnej, Straży Miejskiej oraz Firmom Ochroniarskim Tommax i Błysk, dzięki którym było naprawdę profesjonalnie i bezpiecznie.
Dzięki hojności dębiczan, mieszkańców powiatu dębickiego i wszystkich, którym los chorych dzieci nie jest obojętny, udało się pobić ubiegłoroczny rekord (choć nie o jego bicie chodziło).


Anioły Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy towarzyszą dzieciom zawsze, niezależnie od czasu i sytuacji. Przybierają różne oblicza i postać…

„I Konkurs – »Świąteczny Anioł Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy” zorganizowany przez Sztab XVII Finału WOŚP przy Zespole Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Dębicy, pod patronatem Starostwa Powiatowego w Dębicy i Urzędu Miasta w Dębicy został rozstrzygnięty. Konkurs cieszył się zainteresowaniem. Prace były bardzo interesujące i jury miało nie lada problem z wyborem najlepszych.
Pomysłowość dzieci jest często zaskakująca: rysunki, wyklejanki, wydzieranki, prace malarskie dowiodły, że wyobraźnia dziecięca jest niezwykle bogata, zaś anioły przybierały różną postać i oblicza. Widoczne były inspiracje dziełami sztuki, religią, aż po własną interpretację. Różnorodność wykorzystanych technik plastycznych świadczy o bogactwie warsztatu umiejętnościach plastycznych uczestników.
Prac było wiele i tak wspaniałych, że oprócz zwycięzców Komisja Konkursowa pod przewodnictwem
Iwony Sokołowskiej-Kupiec postanowiła przyznać również wyróżnienia. Wyróżnieni otrzymają upominki, a zwycięzcy nagrody.

Zobacz galerię zdjęć

Zwycięzcy:
I nagroda: Maria Grabowska, Szkoła Podstawowa Nr 11, naucz.: Dariusz Grabowski
II nagroda: Agnieszka Borek, Szkoła Podstawowa Nr 2, nauczyciel: Barbara Szukała
III nagroda: Filip Wszołek, Miejskie Gimnazjum Nr 4, nauczyciel: Urszula Iwańska

Wyróżnienia:
1.Gabryś Grych, Szkoła Podstawowa Nr 9, nauczyciel: Zofia Więch
2. Kinga Piwowarczyk, Szkoła Podstawowa Nr 2, nauczyciel: Beata Mazur
3. Olga Małochleb, Szkoła Podstawowa Nr 11, nauczyciel: Renata Litwicka
4. Joanna Wanat, Szkoła Podstawowa Nr 11, nauczyciel: Dariusz Grabowski
5. Wiktoria Kryczka, Szkoła Podstawowa Nr 3, nauczyciel: Roman Przewoźnik
6. Bartłomiej Rolnicki, Szkoła Podstawowa Nr 3, nauczyciel: Roman Przewoźnik


Rusza XVII Finał
Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Sztab „KWIATEK” XVII Finału WOŚP przy Zespole Szkół Nr 2 im. EugeniuszaKwiatkowskiego w Dębicy zaprasza wszystkich mieszkańców Dębicy i Powiatu Dębickiego do uczestniczenia w niedzielę 11 stycznia w tym wielkim święcie gorących serc i otwartych umysłów.

Wraz ze współorganizatorami przygotowaliśmy na terenie całego powiatu szereg atrakcji, które rozgrzeją Państwa emocje. Wśród nich znajdują się m.in. koncerty, rozgrywki i pokazy sportowe, występy kabaretowe, loterie fantowe, w których każdy los wygrywa, degustacje potraw, konkursy dla publiczności z nagrodami, pokazy sprawnościowe i akrobatyczne.

O 20.00 spotkamy się wszyscy na dębickim Rynku na Światełku Do Nieba, które w tym roku uświetni Grupa Tancerzy Ognia DRACONICA z zespołem „Dzieci Jednego Boga”.

Zostawmy tej niedzieli cząstkę własnego serca w puszkach kwestujących wolontariuszy oraz biorąc udział w licznych aukcjach. Dzieci doświadczone chorobami nowotworowymi potrzebują nas.


XIX OLIMPIADA TEOLOGII KATOLICKIEJ „Otoczmy troską życie”

8 stycznia 2009 roku w naszej szkole odbył się I etap XIX Olimpiady Teologii Katolickiej „Otoczmy troską życie”. Wzięło w nim udział 30 uczniów.
Celem Olimpiady jest poznanie prawdy o człowieku, stworzonym na obraz i podobieństwo Boże, odkupionym przez Chrystusa i wezwanym do realizacji pełni swojej ludzkiej godności i człowieczeństwa, a także kształtowanie w młodych ludziach troski o każde życie ludzkie, od poczęcia do naturalnej śmierci.
W etapie diecezjalnym naszą szkołę reprezentować będą: Tomasz Rokosz (III D LO – po raz trzeci na pierwszym miejscu w szkole), Marek Jarosz (I C LO) oraz Katarzyna Micek (II D LO). Czwarte miejsce zajęły: Magdalena Gordon (II D LO), Bernadetta Kazana i Renata Tulik (III B LO). Etap diecezjalny odbędzie się 4 marca 2009 roku w Tarnowie.

Oto pełne wyniki konkursu:

I Tomasz Rokosz III D LO 37 punktów
II Marek Jarosz I C LO 32 punkty
II Katarzyna Micek II D LO 26 punktów
IV Gordon Magdalena II D LO 25 punktów
IV Bernadetta Kazana III B LO 25 punktów
IV Renata Tulik III B LO 25 punktów
VII Kinga Chmura III B LO 22 punkty
VII Magdalena Madej III B LO 22 punkty
IX Edyta Bizoń III B LO 20 punktów
IX Mateusz Nykiel II  A T 20 punktów
XI Jolanta Klich II D LO 19 punktów
XI Klaudia Opiela II D LO 19 punktów
XIII Anna Kulas II D LO 18 punktów
XIII Paweł Pieczonka I D T 18 punktów
XIII Mateusz Rysiewicz I D T 18 punktów
XIII Katarzyna Szerszeń I D LO 18 punktów
XVII Damian Kubas II A T 17 punktów
XVII Paulina Oleksy II D LO 17 punktów
XIX Anna Tokarska II D LO 16 punktów
XX Adrian Bocheński I D T 15 punktów
XX Alicja Golec II D LO 15 punktów
XX Katarzyna Matera II D LO 15 punktów
XXIII Marzena Mroczek II D LO 14 punktów
XXIII Paulina Lodarska II D LO 14 punktów
XXIII Kamil Szerszeń II A T 14 punktów
XXVI Krystian Drożdż I D T 13 punktów
XXVI Sylwia Jajkiewicz II D LO 13 punktów
XXVI Sylwia Stanoch II D LO 13 punktów
XXIX Magdalena Kisiel II D LO 12 punktów
XXX Damian Berlik I D T 11 punktów

VII MISYJNA OLIMPIADA ZNAJOMOŚCI AFRYKI
Geografia, społeczeństwo, kultura i historia kontynentu i misji

https://kwiatek.edu.pl/nieaktualna/CMS/_kronika/2008_09/fotki/Fijolek/100_0483_big.jpg

5 stycznia 2009 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II w Rzeszowie odbył się wojewódzki etap olimpiady. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl. II A technikum: Wojciech Bal i Mateusz Biały. Uczniowie udzielali odpowiedzi na 42 pytania testowe oraz jedno pytanie problemowe.
Gratulujemy udziału w etapie wojewódzkim!
Uczniów przygotował mgr Andrzej Fijołek